Komentáře

Výkladové stanovisko ERU – Platba příspěvku na OZE za lokální spotřebu výrobce — Komentáře: 2

 1. Vážené kolegyně a kolegové,

  na našem webu je v sekci Aktuality umístěno výkladové stanovisko ERU, podle kterého
  má být účtován poplatek za OZE, který je součástí ceny elektrické energie pro všechny odběratele, tedy účtován v případě elektřiny vyrobené a spotřebované výrobcem coby Lokální spotřeba v rámci výrobny. Tedy ti z Vás kdož částečně spotřebovávají svoji vyrobenou energii, tuto měří samostatným cejchovaným elektroměrem a uvádí v měsíčním výkazu v řádku 5 a tedy nárokují za tuto spotřebovanou energii Zelený bonus, ti by měli podle ERU a MPO platit jako všichni spotřebitelé poplatek – příspěvek na OZE.

  Tedy další poplatek kromě již známého poplatku za systémové služby, který platí výrobci II. kategorie, tedy ti jejichž lokální spotřeba přesahuje v ročním průměru 20 % z celkové výroby.

  Tento poplate za OZE však má být placen všemi výrobci za lokálně spotřebovanou energii, tedy bez rozdílu objemu, resp. poměru mezi výrobou a spotřebou (výrobci I. i II. kategorie).

  S pozdravem
  Miroslav Tůma

 2. Jak jsem byl upozorněn kolegy, kterých se to týká, tak tento poplatek hradí již řadu let – standartně.
  Tůma

Napsat komentář

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>