Daň z nemovitostí

Dobrý den,

Obracím se na vás s tímto dotazem:

Jaké úlevy na daních jsme mohli mít jako MVE postavená se státní dotací v roce 2006 ?

Důvodem mého dotazu je skutečnost, že jsem agendu zdědil po tchánovi a zjistil jsem,

že v účetnictví evidujeme nemovitosti (budovu MVE a pozemek), nicméně neplatíme

daň z nemovitosti a zřejmě k ní nejsme ani přihlášeni. Je možné, že bychom byli osvobozeni

z dani z nemovitosti, jako MVE postavená se státní dotací ?

 Předem děkuji za odpověď.

 S pozdravem,

Ing. Tomáš Bláha

NEKE a.s.

 


Komentáře

Daň z nemovitostí — Komentáře: 2

 1. Dobrý den,

  stavby a pozemky, které jsou využity pro provoz MVE, jsou ze zákona osvobozeny od povinnosti platit daň z nemovitosti. Souvislost s čerpáním dotace zde není.

  Zdravím
  Tůma

  • Dobrý den,
   mám prosím dotaz.
   Povodí jsme zaplatili za ,,Omezení vlastnického práva pozemku pod jezem“ jejich odhad 200.000 Kč + 42.000 Kč DPH. Účetní s daňovým poradcem má nyní problém,jak dát tuto částku do nákladů. Že si nemůžeme odečíst DPH, pozemky nejdou do nákladů, nejdou odepisovat. POVODÍ po naší žádosti aby nám vystavilo Daňový doklad, nám poslalo e-mailem jen, že částku za Omezení jme zaplatili i s DPH. Podle účetní by mělo Povodí vystavit Daňový doklad. Mělo Povodí k ceně si přičíst i DPH?
   1. Jak dát do nákladů Omezení Vl.Pr. i s DPH?
   2. Musí Povodí vystavit Daňový doklad?
   3. Povodí celou dobu blokovalo naši snahu o zápis Našeho jezu do Katastru. Až nyní nám zaslalo na naši žádost,,Po uhradě“ SOUHLAS SE ZÁPISEM STAVBY JEZU. Katastr to nikdy bez souhlasu majitele/Povodí/ nechtěl udělat. Píšete v předešlém komentáří, že stavby a pozemky které jsou využity pro provoz MVE, jsou ze zákona osvobozeny od povinnosti platit daň z nemovitosti. Souvislost s čerpáním dotace zde není. Až přihlásíme Jez jako stavbu na katastr, musíme ji přihlásit na FÚ k dani z nemovitostí? Daň totiž platíme léta, jak z budov i pozemků, které jsou využity pro provoz MVE. NÁHON-stavba i pozemek, VODNÍ DOMEK- stavba i pozemek, STROJOVNA – stavba i pozemek atd.
   Děkuji.
   S pozdravem Macková.

Napsat komentář

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>