Proměřování stávajících převodů mezi turbínou a generátorem

Vážení provozovatelé MVE,

více než tři roky nabízíme a provádíme proměřování stávajících převodů mezi turbínou a generátorem na MVE pomocí čtyřkvadrantního frekvenčního měniče.

V době, kdy jsme s touto službou šli na trh, jsme předpokládali, že cca 70% MVE bude mít správný – optimální převodový poměr T – G, a že pouze 30% lokalit dokážeme po proměření dostat na vyšší výkon a tudíž větší roční výrobu v kWh.

Tříletá zkušenost a desítky měření ukázaly, že cca 80% procent všech námi proměřovaných lokalit (turbíny Francis, Kaplan, Bánki) mělo převodový poměr špatný a MVE nedosahovaly maximálně možné výkonové parametry.

Navýšení výkonů na měřených lokalitách se pohybují i v řádech několika desítek procent z původního dosahovaného výkonu, a při tom se jejich provozovatelé léta domnívali, že se z jejich lokality nedá více vytěžit. 

Nabízíme proměření a navýšení výkonu MVE a návrh naprosto přesného převodového poměru mezi turbínou a generátorem pomocí reverzního frekvenčního měniče v rozsahu otevření turbíny 10 až 100%.

Přínos: zvýšení výkonu MVE, navýšení roční výroby v kWh.

Příklad: navýšení výkonu MVE o 1 kW = navýšení ročního zisku o 20 000 – 26 000,- Kč v závislosti na výši výkupní ceny.

V případě Vašeho zájmu můžeme zaslat přehled referenčních lokalit z měření i s kontakty na zákazníky.

Ceník měření:

Jedna turbína v lokalitě:     18 000,- Kč

Dvě turbíny v lokalitě:        18 000,- Kč  + 12 500,- Kč

Doprava:                             14,- Kč/km

S pozdravem

 

Ing. Miloslav Sirový

Telefon: +420 737 148 790
E-mail: miloslav.sirovy@gmail.com
URL: www.elektroprojekce.cz

   
Petr Zaumüller

Telefon: +420 602 703 920
E-mail: petrzaumuller@seznam.cz


Napsat komentář

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>