Dotaz pana Brádlera – klasifikace „Nová MVE“

1.Uvažujeme o instalaci nového výkonnějšího stroje místo dosluhujícího Fr.
To je zřejmě pouze modernizace.

2. Dále zvažujeme nový stroj v nové samostatné budově. Jez,náhon a odpad
bude schodný. Je to nová lokalita?

Děkuji Jan Brádler


Komentáře

Dotaz pana Brádlera – klasifikace „Nová MVE“ — Komentáře: 3

 1. Řešil jsem podobný případ a ERU mě odkázal na ČEI.Tam jsem písemně požádal o určení zda se jedná o novou lokalitu či rozšíření stávající.V mém případě mě ČEI písemně oznámila ,že se jedná o novou lokalitu.K realizaci“díky“ nečinnosti projektantů nakonec nedošlo.
  Vít B.

 2. Legislativa to řeší v rámci Cenového rozhodnutí ERU takto :

  (1.6.3.) Novou lokalitou se rozumí lokalita, kde nebyla v období od 1. ledna 1995

  včetně připojena výrobna elektřiny k přenosové nebo distribuční soustavě.

  Lze na tuto MVE pak pohlížet jako na MVE, která pouze rozšiřuje (zvyšuje) využití stávající lokality a bude přidělena cena za Rekonstuovanou MVE, nebo tuto MVE prohlásit za novou lokalitu, která pouze využívá společný náhon (např.)? Uřčitě by pak tato nová MVE měla mít samostatné vyvedení výkonu.

  Tůma

 3. Dobrý den,
  nám před časem ERÚ ještě za dob svého předchozího vedení na dotaz oznámilo, že za novou MVE se považuje taková, která má samostatný náhon, budovu a odpadní kanál, samotatný vývod s měřením a samozřejmě nové technologické vybavení. Jez může být původní. Realizovali jsme tak MVE na druhém břehu řeky na stejném jezu, kde byla již stará elektrárna jiného vlastníka.
  Dále nám bylo oznámeno, že kategorii MVE si stanovuje vlastník / provozovatel podanou žádostí. Realitu pak může přijít zkontrolovat např. SEI, která by v případě špatného zařazení asi nařídila změnit kategorii, vrátit část podpory a možná by udělili nějakou pokutu.

Napsat komentář

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>