ESHA – registrace Cechu

Vážení kolegové,

již dříve jsme byli informováni o možnosti registrace našeho cechu do evropské organizace ESHA, hájící zájmy a prosazující MVE na evropské-bruselské úrovni.

Informace najdete na : http://www.esha.be/

Je možné, že by naše registrace a účast v této organizaci mohla mít svůj význam.

Jaký je Váš názor ?

 

Zdravím

Tůma


Komentáře

ESHA – registrace Cechu — Komentáře: 3

 1. Vážení kolegové,

  I vzhledem k tomu, že další vláda po volbách zřejmě bude trochu méně antievropská, než ta poslední, myslím, že bychom se tam měli s CECHem zaregistrovat. Doposud by to v očích naší vlády a zákonodárců bylo bohužel spíše na škodu, ale to se zřejmě mění.

  S pozdravem, Jakub Helus

 2. Kolegové vodaři.

  Z mého pohledu to má 2 aspekty.

  1. Významnost účasti v ESHA .

  To nám nikdo nepoví , je to jako odhadnout zda bude příští rok dost pršet
  nebo né. Je to především dáno úmyslem zakladatelů a historií jejich dosavadní činností.
  S tímto by bylo nutno se nejdříve seznámit. To musí udělat někdo dobře jazykově vybaven. Náš obor potřebuje mít v našich podmínkách uzákoněno (pokud možno), aby se neomezovalo vůbec nijak jakékoli dovyužití a stávající využívání vodní energie v ČR . To bychom mohli prosazovat např. touto cestou , tzn.
  v úrovni celoevropské – nadnárodní.
  Pokud bychom zjistili , že tato ogranizace není pouze falešným byznysem , jsem pro účast v této organizaci.Pokud se ukáže ,že nám nic nedává , vystoupit snad můžeme vždy.

  2. Zastoupení za ČR.

  Bohužel ,narážíme na stále stejný problém potrefených hus a vzájemného nepochopení mezi subjekty existujícími v této chvíli v ČR. V každém případě je nutno , aby do ESHA vstoupil pouze jeden subjekt , jinak bychom byli za úplné pitomce. Tzn. do doby než nastane jistá forma pochopení či soulad nad společnými kroky se obávám, že je nyní situace naprosto neřešitelná, je potřeba si zamést doma . Neumím si představit , že tam budeme tlumočit něco jiného my CECH MVE a něco jiného SPVEZ ,nedej bože ještě Asociace Hydroenergetiků . To prostě nejde.Je zde jen o to , kdo si své myšlenky začne zametat první , aby mohl přijít za tím druhým(dalším).

  Je to velký průser zdaleka nejen z pohledu vstupování do ESHA.
  Celý problém je velmi chronický a má pouze subjektivně-lidský rozměr , o to je to zarážející.
  Ať si ti , koho se toto týká již laskavě uvědomí , že bez vyřešení tohoto,nemá smysl dál dělat takřka vůbec nic.
  Všechny nafouklé bubliny jsou pak pouze velkou komedií.

  S pozdravem Vošvrda

 3. Souhlasím s panem Helusem. Pokud tam vstoupíme zavčasu, bude nutné informovat ostatní organizace (malovodařské)o našem zaregistrování, tím by byla vyřešena obava pana Vošvrdy.S pozdravem Halík

Napsat komentář

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>