Vítáme vládní návrh na vyplacení chybně zastavené podpory pro malé vodní elektrárny rekonstruované v letech 2013 až 2015.

TISKOVÁ ZPRÁVA KOMORY OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE

15. 12. 2016

Vítáme vládní návrh na vyplacení chybně zastavené podpory pro malé vodní elektrárny rekonstruované v letech 2013 až 2015.

 

Komora obnovitelných zdrojů energie vítá vládou schválený návrh Ministerstva průmyslu a obchodu, který zajistí vyplacení nesprávně zastavené podpory pro malé vodní elektrárny rekonstruované v letech 2013 až 2015. Je to zcela logický a správný krok, který opravuje chybu v zákoně vzniklou změnou zákona v poslanecké sněmovně v roce 2015.

„Vítáme věcný přístup ministerstva a vlády při snaze o rychlé vyřešení nespravedlivě zastavené podpory pro část malých vodních eletráren, a to nejen v případě tohoto ministerského návrhu, ale i v případě podobného senátního návrhu.“, komentoval včerejší rozhodnutí Vlády předseda Komory obnovitelných zdrojů energie Štěpán Chalupa.

„Zastavení podpory dostalo provozovatele dotčených rekonstruovaných malých vodních elektráren do vážných ekonomických problémů, opravení této chyby v zákoně je spravedlivé a pomuže pokračování výroby čisté elektřiny v těchto elektrárnách.“ dodal Vladimír Zachoval, předseda Cechu provozovatelů malých vodních elektráren a člen vedení Komory OZE

 

 

Kontakty:

-         Štěpán Chalupa, předseda Komory OZE, stepan.chalupa@komoraoze.cz, +420 603 420 387

-         Vladimír Zachoval, předseda Cechu provozovatelů MVE, člen, předsednictva Komory OZE, zachoval@cechmve.cz, 602287547

 

O Komoře OZE

Komora obnovitelných zdrojů energie (Komora OZE) sdružuje profesní asociace jednotlivých obnovitelných zdrojů energie, provozovatele i výrobce zdrojů aj. Sdružení sleduje obecně prospěšné cíle v oblasti využívání obnovitelných zdrojů energie. Podporuje využívání obnovitelných zdrojů energie, trvalé zvyšování jejich podílu na spotřebě energií v ČR a jejich udržitelný rozvoj. Sjednocuje a obhajuje zájmy členů. Šíří odborné informace a osvětu o využívání obnovitelných zdrojů energie.

 

Marcela Višňovská

sekretariát

info@komoraoze.cz
www.komoraoze.cz

Komora obnovitelných zdrojů energie
Sněmovní 174/7
118 00 Praha 1

IČ: 00753700


Napsat komentář

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>